18 stycznia 2017

Postanowienia noworoczne book tag

 
Hej!
Dzisiaj mam dla Was mój pierwszy book tag. (Jest połowa stycznia a ja piszę noworoczny book tag, ale ciiiiii)

1. Autor, którego książkę chciałabyś przeczytać w 2016 roku (którego książki jeszcze nie czytałaś).
Będą to Kim Holden i Jojo Moyes, które zbierają mnóstwo pozytywnych opinii i bardzo jestem ciekawa ich twórczości

2. Książka, którą chciałabyś przeczytać. 
Moja lista czytelnicza jest naprawdę długa (swoją drogą w ferie (na początku lutego) powinien pojawić się post z całą tą listą), ale jak już mam wybierać to postawię na "Maybe someday".


3. Klasyka, którą chciałabyś przeczytać. 
Mimo, że z reguły nie czytam takich książek z własnej woli (Tak! Mam na myśli lektury) to bardzo chciałabym przeczytać "Dumę i uprzedzenie". Może nie w najbliższej przyszłości, ale kiedyś na pewno. 


4. Książka, którą chciałbyś przeczytać jeszcze raz. 
Jeszcze niedawno byłoby to "Lato koloru wiśni", ale czytałam je już tyle razy, że muszę sobie na razie zrobić przerwę. Hmmm... Mam! Niedawno dowiedziałam się, że niedługo swoją premierę będzie miała 3 część "Girl online". Pamiętam jak byłam zawiedziona, kiedy skończyłam czytać drugą część i nie było informacji czy w ogóle będzie jeszcze kontynuacja . Książkę czytałam dość dawno i niewiele z niej pamiętam, ale wiem, że czytało się ją świetnie!

 
         

5. Książka, którą masz od długiego czasu i chcesz ją przeczytać.
Sprawa ma się tak, że ja praktycznie w ogóle nie kupuję książek, więc wytypuję książkę z biblioteki, która od dawna zalega na mojej półce lub e-booka. A nie, jednak mam! We wakacje wygrałam w konkursie: "Silver pierwsza księga snów" i tylko czekam na wydanie trzeciego tomu, aby móc przeczytać tę serię w całości

6. Duża książka, którą chciałabyś przeczytać.
Trylogia "Niezgodnej" w jednym tomie. Taaaa to jest dość duuuże.

 
7. Autor, którego już wcześniej czytałaś i chcesz przeczytać więcej. 
Mimo, że nie wszystkie książki Collen Hover w równym stopniu przypadły mi do gustu, to każda z nich była na swój sposób wyjątkowa. Wiem, że nie zawiodę się na tej autorce.

8.Książka, którą dostałaś na święta i chcesz ją przeczytać. 
Nie dostałam książki na święta:( Ale parę dni temu dostałam od mamy: "Tajemnicę Abigel", którą podobno miałam już dostać kiedyś na imieniny. Możecie nie kojarzyć tej pozycji, ponieważ nie jest ona zbyt znana.

9. Seria, którą chcesz przeczytać (zacząć i skończyć).
Tutaj też dużo bym mogła wymieniać, ale jedną z serii, która mnie najbardziej ciekawi jest "Dary anioła", którą będę mogła przeczytać niestety dopiero we wakacje, ponieważ ma bardzo dużo tomów i mogłabym przez nią zaniedbać obowiązki.

Znalezione obrazy dla zapytania seria dary anioła książki

10. Seria, którą chcesz skończyć (którą już zaczęłaś).
Mam w zwyczaju, że nie zaczynam czytać jakiejś serii, dopóki wszystkie tomy nie będą u mnie na półce. Jedyną serią którą zaczęłam i nie skończyłam jest "Szóstka wron", gdyż nie wiedziałam, że będzie jej kontynuacja
11. Bierzesz udział w czytelniczych wyzwaniach? Jeśli tak to ile książek chcesz przeczytać w 2017 roku?
Chciałabym wziąć udział w jakimś wyzwaniu, ale nie chcę mieć z góry narzucone co mam czytać. Po prostu chciałabym czytać to na co mam ochotę i znalazłam idealne wyzwanie dla mnie: "Czytam ile chcę".A jakie są Wasze plany na 2017 rok?? Bierzecie udział w jakiś ciekawych wyzwaniach?

8 komentarzy:

 1. Maybe Someday jest cudowna kocham tą książkę <3 Koniecznie musisz przeczytać ;) Ja też nie lubię klasyki i tak nie czytam często lektur :D Ja czytałam Dary w styczniu 2015 i do tej pory nadal nie przeczytałam ostatniego tomu bo nie było go w bibliotece :P Co do wyzwań nie chcę żeby mnie ograniczały i nie biorę w żadnym udziału będę czytać jak najwięcej i co tylko będę chciała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. OOO, mamy w tym samym czasie ferie!
  "Maybe someday" - kocham, uwielbiam, jest boskie! Mam nadzieję, że Ci przypadnie do gustu!
  "Duma i uprzedzenie: jest fantastyczna, zupełnie nie czujesz, że czytasz klasykę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytaj "Niezgodną", jestem ciekawa Twojej opinii! Ja czytałam dwa razy - raz po polsku i raz w oryginale - i w sumie mogę zaliczyć trylogię do udanych. Ma kilka zgrzytów, ale tak czy tak bardzo mi się podobała, szczególnie, gdy czytałam ją po angielsku ;)
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Tell Me Three Things" Julie Buxbaum! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kim Holden I Jojo Moyes są bardzo dobre :) Obie autorki poznałam w zeszłym roku i mimo, że nie jest to mój rodzaj książek - wciągnęłam się bardzo w opowiedziane przez nie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam twórczość Hoover, a "Maybe Someday" wprost podbiło moje serce. Książka Austen to po prostu cudo, koniecznie musisz przeczytać.
  Serdecznie zapraszam do mnie: http://ksiazkomoaniaczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym mieć taką regułę jak Ty w punkcie numer 10 ;) Ja niestety nie zważam na to uwagi i teraz mam zaczętych z 30 serii, których nie skończyłam i nie mogę skończyć, bo pozostałe tomy jeszcze nie zostały jeszcze wydane.
  "Maybe someday" to zdecydowanie moja ulubiona powieść Hoover. Uwielbiam ją :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę, że nasze gusta czytelnicze odrobinę się pokrywają :)
  Ja również planuję (kiedyś) przeczytać Jojo Moyes, Colleen Hoover i Niezgodną, która od paru dni czeka na mojej półce :)
  Co do 'Dumy i uprzedzenia' musisz ją przeczytać, KONIECZNIE!

  OdpowiedzUsuń